Novinky a akce

  • 18.11.2012
  • kotijan

Tak se nám rok 2012 pomalu blíží ke konci a tak píši novinky. Stihly jsme navštívit Javorník, kde se Nany zase něčemu přiučil a my též. Zajely jsme s Nanym (Anna Peřinová) několik hobby parkurů a jednu drezuru Z1. Měli jsme na začátku sezóny úraz nohy u Nanyho, takže jsme i cca 2 měsíce stály a chodili pouze do výběhu. Olina benešová měla svatbu (1.9.2012) a už je z ní tedy vdaná paní s miminkem na cestě... ale i tak se nanyho nechce vzdát a zdárně ještě dochází někdy jezdit (krokem) nebo lonžovat... Já dala v práci výpověď a od půlky listopadu nastupuji ve fabrice, tak doufám že teď na Nanyho bude více času. Nany už zdárně chodí práci na 2 stopách i v terénu a doufáme že i ten cval na pravou ruku zlepšíme. Zůčastnily jsme se Stopované na PD a vyhrály 3. místo. Nskonec smutná zpráva - náš milý hlídací pes Cento zemřel, ale pořídila se čuba Rita. To je asi zatím vše =o)

Dne 11.2.2012 jsme Nanyho vzali po dlouhé době ven a mě se to moc nevyplatilo, po 2 letech jsem skončila na zemi, i když se to ani pádem nazvat nedá. Nestihla jsem ani nasednout... Nany mi trochu utekl =o) a pak to korunoval ještě útěkem v lese, ale to už mě naštěstí vzal sebou. No budeme doufat že se zase vrátí co nejdříve do starých kolejí...

Dne 10.2.2012 se Nany po tréninku na hale zase přivezl zpátky do Studánky.

Dne 15.1.2012 se po dohodě odvezl Nany na cca měsíc na Javorník, kde ho Pavel a Jáňa jezdily. Občas jsme se na něj jeli podívat a jednou jsme s ním byli venku se sáňkama. Jinak se pořád jen učil na hale vše co už měl umět (ustupování na holeň, překroky, dovnitř plec a dovnitř záď). Občas byli chvilky kdy chodil jak profík a pak zase chvilky kdy to nestálo za nic. Ale všichni si ho chválili jak mu to jde.

Tak si Nany užíval jen klidu a pohody na vyjížďkách, občas jízdárna, ale i tak pohodovka.

Dne 1.10.2011 se Káťa s Nanym zúčastnily Hubertovi jízdy na PD v Machníně - sice nic nevyhrály, ale za to dojely v pořádku do cíle překonaly všechny záludnosti (skoky) a musím uznat že se Nany choval velmi dobře a Káťa ho suprově zvládala v davu skoro 50 -ti koní.
Foto zde

Dne 17.9.2011 jsme u koní udělaly malé sezení s grilováním, moc jsme si to užily, kytary hrály a psi běhali okolo nás a loudili =o)

Jako další akci které se hodláme s Nanym zúčastnit je Hubertova jízda na PD, která se konná 1.10.2011 tak doufejme že budeme úspěšnější než minule. Budu Kátě a Nanymu držet palce.

Po delší době aktualizace. Díky mé operaci si Nany užívá celkem klidu, občas vyjížďky po okolí a holky někdy jedou dále, jen jízdárna trochu pokulhává. Moc se s ním nedělá. O prázdninách jsme měli návtěvu Hejnic - Terku Melichovou s Ašaratem. Přijeli se k nám podívat a ještě týž den se vraceli domů. Ukázali jsme jim s Nanym cestu, aby se mohli co nejvíce vyhnout silnici a tak si to moc užívali. Musím uznat že jsme vypadaly moc komicky, Nany nacválal a skočily jsme do vysoké trávy a najednou se nám v ní Ašarat ztratil a bylo vidět jen pohybující se trávu. Vždy na konci louky, aby jsme je neztratily, jsme s Nanym museli nějakou dobu čekat než dorazí ( přece jen je Ašarat už jen starší a nestačil nám). Ale to nám nevadilo.
Jako další věc jsme přes prázdniny jezdily často s holkama na piliny a hobliny, aby koníci měli v zimě co pod sebe do boxu. No byly jsme úspěšné a už máme skoro vše plné.
Zúčastnily jsme se s Nanym a s huculy z Oldřichova stopované na PD v Machnině, vyjížďka celkem pěkná, jen se pak nany vyznamenal. Roztrhl poprsák a nakonec i uzdečku, ale vše jsme přežily a užily jsme si to. Štěstí že tam přijel táta autem a skočil nám do stáje pro nové věci =o)

V prosinci napadl sníh a začaly celkem velké mrazy, občas se nedalo ani vyjet ven. Cyklostezka byla samý led, tak se to řešilo hlavně lonžováním. Ale díky oblevě už zase brázdíme okolní krajinou. Zrovna dneska (23.12.) jsme si s holkama připadaly jak v pohádce, všude bílo a pod mrakem... Udělalo se pár fotek - ty dodám co nejdříve. A řeší se vánoce, nakoupila se pro koníky mrkev - v kauflandu jí dostat to byl cekem boj. Promlátit se mezi lidem, když venku je plné parkoviště. Ale vše jsme dostali a tak to skončilo šťastně, a zítra zase za Nanym.

Píši dodatečně naše novinky za listopad. Celkem se toho událo hodně. Na Nanyho se k nám přidala na ježdění Olina Benešová a musím uznat že jí Nany dává občas pěkně zabrat. Už jsme jí i sbírali ze země, ale vždy statečně nasedne a pokračuje dál. Káťa Pilařová zase dává zabrat Nanymu, jezdí s ním za mnou do práce a pak se mnou na vyjížďku. Nany se vždy vrací spokojený a vyběhaný. No kdo by řekl že Nany nemá dost ani po 5 hodinách pod sedlem? Zvyká si na Káti čubu Tesinku a občas je to, že Nany honí čubu a nebo zase naopak. Ale lepší se i když po výkonech Tesinky se mu nedivím že je naštvaný. Kdo by nebyl když cválá svým tempem a Tesinka mu skáče pod břichem na druhou stranu jen tak z legrace?

Dne 16.10. Lenka s Boulíkem odjela na Vysokou na Hubertovu jízdu a poté si přestěhovala koníka na statek Vydlákov.

Dne 23.9. Nám zase přijel pan Štencl vystrouhat kopýtka.

Dne 21.9. Přijel i poslední koník ryzák Boulík.

Dne 17.9. Přijel nový koník Chablis z farmy Vysoká.

Po delší době se zase hlásím na netu. V srpnu měla Jana dovolenou a tak jsme nelenily a vyrazily na 15 dní na Javorník navštívit Pavla Macka. Počasí teda nic moc - jen v Liberci povodně =o), ale povedlo se nám Nantera převézt už 6.8. večer a pak to teprve začlo. Nanymu se moc líbil přepravník nejprve zjistil jak se otevírají pojistky do drží tyče a tak si celou cestu hrál. Pavel měl z něho nejpve strach, co jsem si to koupila za koně. Jelikož se chystalo mistrovství tak na nás nebyl čas, chodily jsme si sami na haku kdy se nám chtělo (někdy i v 6 ráno a jindy zase kolem 21 hodiny). Trénovaly jsme hlavně aby jsme na hale nespadly a po týdnu už to celkem šlo. Pomalu všichni zjišťovali že Nany je hodnej koník a nikomu nic neudělá, dostal i do druhého boxu kamaráda Indoše - který ho pěkně otravoval. A pak to přišlo, mistrovství úspěšně za Pavlem a tak jsme měli nastoupit my a předvést se... Nejprve Pavel předvedl svého 3 - letého koně a pak jsme nastoupily my. Čekala jsem jaký to bude rozdíl, ale když mě Pavel říkal co mám dělat a Nanter se krásně uvolnil a šlapal jak hodinky tak to byl moc příjemný rozdíl. Na to dorazila Janča Cejnarová a sedla si na Nanyho a v klidu ho nacválala a zkusila přeskok ve cvalu, to jsme všichni koukaly když ho bez protestu na pobídku na diagonále udělal. Další den dorazil Míra se na něj kouknout a to už to jen vypiloval. Pavel byl z něho u vytržení, prej na to jak vypadá v boxe je pod sedlem moc dobrej a že by takový 3-letý koně chtěl mít taky (jak pohybově nadaný tak i suprovým charakterem). Když jsme odjížděli (20.8.) tak nás všechny Pavel překvapil když ještě půl hodiny chválil Nanyho před panem Benešem (který ho viděl lézt do přepravníku), a hned se na něj vyptával. Že prý neviděl dlouho tak mladého koně za tak krátkou dobu v přepravníku. Když Pavel prohlásil že to je Shagya arab, tak na Pavla pan Beneš zůstal pěkně zírat a hned si Nanyho prohlížel. Ještě mi řekl že kdykoli z Nanym můžeme přijet a tak doufám že brzo toho zase využijeme.

Dne 22.7. přijel zase pan Štencl vystrouhat kopýtka.

Dne 21.7. byl Nany očkováný proti chřipce a tetanu, ještě před tím s ním Káťa měla pěknou vyjížďku. A po té musel ještě 2 dny stát a nesměl se zpotit.

Nantík pořád vyjíždí na vyjížďky, poslední dny na něm nejezdí jen majitelka (Jana - je velmi pracovně vytížená), ale pomáhá i Káťa Pilařová. Která s Nantíkem zažívá i perné chvíle, kdy ji zkouší co vše si může dovolit... ale po té se vždy úspěšně vrátí domů =o) . Když měla Jana chvilku čas tak Nantíka vzala na ruce na fojtku. Myslela si že bude ráda když se Nantík aspoň napije - tak si nevzala ani plavky... no a pak zůstala zírat když tam během 5 minut vlezl a začal se cachtat.Dne 6.6. nám dorazil pan Štencl vystrouhat kopýtka.

Dne 5.6. se Nantík s Janou po delší době vypravil na vyjížďku do Oldřichova. Na to že se konal v Mníšku den dětí přišli až na místo (fotbalové hřiště). Hasiči lezli na stožár, stříkali a pak i pouštěli čerpadla. Za hřištěm jezdily čtyřkolky (Nantík se jich bojí) a že viděl bruslaře poprvé, tak jsme jen 2x skončily v louce. No někteří bruslaři se nám zdály úplně hluší... ale nakonec jsme v pořádku dorazily jak tam tak i zpátky. =o)

Během května začal Nantíko chodit pořádně na vyjížďky. Na začátku musím říci že nás vyděsilo kdeco, ale postupně jsme se nenechaly rozházet ani cyklistou, který na nás vyjel ze zatáčky šusem. Občas byly i výpadky a to když poprvé viděl motorky... ale zvládl to moc pěkně. Pak se také jezdilo na hobliny a tak máme půl buňky plné. Jana koupila také Nantíkovi nové věci (nánosník a gelovou dečku) a tak je ihned musely vyzkoušet.

Dne 4.5. měl Nantík 3-tí narozeniny.

Dne 27.4. se Lenka s Kačkou a koníkama odstěhovali pryč ze stáje.Nanter u nás zůstal sám a v boxech se provádějí opravy.

Dne 7.4. Jana a Míra dorazili do stáje a vzali s sebou foťák. Jen co vykydali tak vzali Nantera na procházku na 2 lonžích a přitom Jana fotila. Povedly se celkem pěkné fotky a některé jsou tady...Počasí se nám celkem zlepšilo a tak se dělají delší vyjížďky, vybírá se postupně ohrada a koníci začínají postupně pracovat.

Dne 30.3. poprvé vyjela Jana s Nanterem na dlouhou projížďku... dostala se až do Oldřichova k Ekocentru a povozila na Nanterovi holky z práce. Sice to byla dlouhá vyjížďka (jen krok a klus) s vidinou zpáteční cesty pěšky, ale nakonec vše dobře dopadlo a po 3 hodinách se jim podařilo dorazit domů.

Jinak si nemyslete že se u nás nic neděje... slezl sníh a tak se jezdí na koních jak o život - je to tak 14 dní zpátky kdy se Nanterovi povedlo sundat Míru ze hřbetu - nemyslete si, že to udělal schválně, ale když to nové sedlo se nedá ještě moc dotáhnout... a on se chtěl proběhnout. Musím uznat že Míra se držel statečně - možná by se i udržel kdyby to sedlo nesjelo na stranu =o). Ale teď už chodí moc dobře. a Míra nelení a je zase na koni.

Dne 7 a 9.3. jsme měli u nás kováře, Santík s Tomíkem dostali podkovy a Nanter byl vystrouhán. Akorát Tomek měl problémy s předníma nohama tak ještě ten den se mu sundali přední podkovy a o víkendu se znov nakoval a bylo to v pohodě.

Dne 25.2. 2010 k nám vyrazila na návštěvu Iveta Jelínková. Moc si to u nás užila.

Díky sněhu se toho moc dělat nedá. Santík byl venku na vyjížďce i s Tomkem a vztekal se kvůli sněhu tak nehorázně, že se začalo jezdit jen po vyhrnutých cestách a vyhýbáme se hlubokému sněhu. A těch cest není moc, ale jezdí se pořád =)

Dne 19.2. 2010 vyrazila Jana s Nanterem na první samostatnou vyjížďku. Nantík byl moc šikovný - ničeho se nelekal, zastavoval, ustupoval a šel neohroženě dopředu i když se bál. Bez nehody se vrátili domů sice tempem lenochoda, ale kdo by po něm měl chtít zatím více =)... a tím pádem se dá říci, že Nantík je konečně obsednutý z čeho má Jana i Míra radost.

Dne 11.2. 2010 vyrazila Jana s Nanterem za doprovodu Áji Hybnerové směrem na Prašný dvůr - po delším čase (cca 1,5 hod) tam i dorazily. Úspěšně překonaly tunel i most pod dálnicí, kvůli čemu i šli tak daleko...

Dne 30.1. 2010 vyrazila Jana s Nanterem na druhé skoky ve volnosti do Oldřichova v Hájích Video sestřih z dnů 10.1. a 30.1.

Dne 23.1. 2010 vyrazila Lenka s Tomíkem a Kačka se Santíkem na vyjížďku dohromady s JS Dorián. Fotky naleznete zde

Dne 17.1. 2010 přijel Honza Čadílek s avií a vzal Lenku s Tomkem do Jablonce do haly trénovat.

Dne 10.1. 2010 Nanter vyrazil do Oldřichova skákat ve volnosti (byl poprvé). Nejdříve nechápal proč ná zvedat nožky, párkrát shodil ale pak už to bylo dobré. Ještě nás čeká dlouhá doba než se to naučíme...
Skok ve volnosti Skok ve volnosti 2
Skok ve volnosti 3 Skok ve volnosti 4
Skok ve volnosti 5

Dne 5.1. 2010 jsme s Lenkou vyrazily do výběhu s foťákem. Tady je pár foteček...


Dne 3.1. 2010 přijel Honza Čadílek a vystrouhal koníkům kopýtka.

Dne 27.12. 2009 se Nanter zúčastnil pochodu na Dračí slůj a zpět na hřiště v Krásné Studánce.

Dne 26.12. 2009 vloženy fotky do sekce lidi a prozatím dodělán Nanter.

Dne 12.12. 2009 vkládání fotogalerie.

Dne 10.11. 2009 vloženy nové stránky na internet.