Nanter

  • 6.11.2009
  • kotijan

Datum narození: 4.5. 2007
Místo narození: Cidlina
Po: 699 Siglavi Bagdady
Z: Nina Hagen
Přezdívky: Nany, Nantíček

Je plemene Shagya arab. Vyrůstal na samotě (žádné vlaky, auta ,...), jen s mladším bráškou a dalšími třemi koníky. Dne 11. července 09 byl poprvé odvezen z domova a to přímo do naší stáje. Takže je velmi důvěřivý a ochotný spolupracovat. Dne 22.4.2011 se nakonec po dlohém rozmýšlení nechal Nany vykastrovat. Takže nakonec je z něj valášek.

Plný původ

Nantera jsem si mohla pořídit také díky mému tátovi, který hned po shlédnutí inzerátu na netu povídal: Vážně se ti líbí? Když jsem odpověděla že bych se na něj jela podívat, tak to pro něho nebyl problém a hned za dva dny jsme vyrazili. U paní Škaloudové jsem přemýšlela že takovou vyžličku domů nepovezeme. Ale pak ho naklusala a nacválala. Jen jsme s tátou na něj zůstali zírat. První věta kterou jsem řekla bylo : Toho bereme. Teď díky tátovi pokračujeme v jeho výcviku, některý den se nám vše vede a jiný zase hrůza, ale trpělivě pokračujeme k cíli.
Galerie Nany
Konečně jsme se s Nanterem pohnuly o velký kus dál - můžeme ho ke dni 19.2.2010 prohlásit za obsedlého koně. Neříkám že už umí vše, ale už umí ustupovat na holeň, zatáčet, zastavovat, na pobídku se rozejít, ... ještě to chce dopilovat pobídky do klusu a cvalu, to se mu zatím moc nechce, ale časem bude i to. Díky kastraci(22.4.2011) a dalším komplikacím, které poté nastaly s Nanym začínáme od začátku. Ale hodně si toho pamatuje a není problém vše udělat. Nacválat, odcouvat, přistavit, podsadit záď,... musím uznat že je celkem talent =o)